ostatní služby - autoklimatizace

V našem autoservise Vám zajistíme o klimatizační zařízení ve Vašem voze maximální péči. O klimatizaci je potřeba pečovat, zajišťuje nejen čerstvý vzduch v autě, ale také může být při zanedbané péči původcem respiračních onemocnění.​

Svěřte nám svůj vůz a postaráme se o Vaši klimatizaci, zkontrolujeme stav náplně, celý systém zkontrolujeme a vydezinfikujeme ať opět dýcháte čerstvý vzduch.

Klimatizace, kontrola plnění a péče

Klimatizace

Údržba v časových cyklech je potřeba pro správné fungování klimatizace a čerstvý vzduch ve vašem autě. každý rok doporučujeme vyměnit kabinový filtr, zkontrolovat hladinu chladiva v systému a provést antibakteriální ošetření. Chráníte tak nejen své zdraví, ale také prodloužíte životnost komponent vaši klimatizační jednotky.

​ ​

Po třech letech je dobré provést kompletní kontrolu všech dílů klimatizace a vyměnit chladicí médium a oleje v klimatizace.

Jedině pravidelnou údržbou prodloužíte životnost a zamezíte drahým opravám.

Spolehlivě či čistě fungující klimatizace udrží spokojenost z vaši jízdy.

Mějte na paměti. Každý rok vyměňte kabinový filtr, proveďte antebakteriální ošetření, zkontrolujte hladinu chladiva v systému...

Rady a jak předcházet vzniku zápachu a bakterií

Příčiny vzniku zápachu a bakterií
V systémech klimatizací zejména ve výparníku se díky častým změnám teplot vytvářejí bakterie a houby. To vyvolává nepříjemný zápach a může způsobit alergické reakce jako kašel, rýma a vytváří korozi výparníku. Proto je nutná údržba ve formě čištění přípravky které mají vysoce efektivní antibakteriální účinek a vyčistí celý systém klimatizace a zamezí vývoji nových mikroorganismů. Výsledkem je svěží a zdravý vzduch ve Vašem vozidle.

V letním období před spuštěním motoru otevřete okna a dveře na několik minut aby se z interiéru vozidla odstranilo co nejvíce horkého vzduchu.

Pro rychlejší ochlazení vzduchu v kabině zapněte klimatizacia aktivujte funkci recyklace vzduchu. Nevytvářejte větší rozdíly net 10°C mezi teplotou v kabině a externí teplotou. Organismus byl byl vystavován tepelným šokům a může dojít k nachlazení.

V zimním odbobí pravidelně používejte klimatizaci (minimálně na 10min každé 2 týdny) aby se průběžně mazaly komponenty klimatizace a tak byl systém ošetřován.​